Click here for more information on the tournament. Click here for a full preview of the 2012 tournament.
Real-time scheduling is available on the Midwest Volleyball Warehouse website.
Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|
9 am | 1 | Lakeville North | Belle Plaine |
10 am | 1 | Wabasha-Kellogg | Roseville |
11 am | 1 | Lakeville North | Roseville |
12 pm | 1 | Wabasha-Kellogg | Belle Plaine |
1 pm | 1 | Belle Plaine | Roseville |
2 pm | 1 | Lakeville North | Wabasha-Kellogg |
Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|
9 am | 3 | Blaine | Hopkins |
10 am | 3 | Delano | Mabel-Canton |
11 am | 3 | Blaine | Mabel-Canton |
12 pm | 3 | Delano | Hopkins |
1 pm | 3 | Hopkins | Mabel-Canton |
2 pm | 3 | Blaine | Delano |
Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|
9 am | 5 | Bethlehem Acad | Bemidji |
10 am | 5 | Wayzata | Osseo |
11 am | 5 | Bethlehem Acad | Osseo |
12 pm | 5 | Wayzata | Bemidji |
1 pm | 5 | Bemidji | Osseo |
2 pm | 5 | Bethlehem Acad | Wayzata |
Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|
9 am | 7 | Waconia | SW Christian |
10 am | 7 | Caledonia | Owatonna |
11 am | 7 | Waconia | Owatonnna |
12 pm | 7 | Caledonia | SW Christian |
1 pm | 7 | SW Christian | Owatonna |
2 pm | 7 | Waconia | Caledonia |
Team | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|
9 am | 2 | Eden Prairie | Chanhassen |
10 am | 2 | Nevis | Totino-Grace |
11 am | 2 | Eden Prairie | Totino-Grace |
12 pm | 2 | Nevis | Chanhassen |
1 pm | 2 | Chanhassen | Totino-Grace |
2 pm | 2 | Eden Prairie | Nevis |
Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|
9 am | 4 | Stewartville | Andover |
10 am | 4 | Minnetonka | Lakeville South |
11 am | 4 | Stewartville | Lakeville South |
12 pm | 4 | Minnetonka | Andover |
1 pm | 4 | Andover | Lakeville South |
2 pm | 4 | Stewartville | Minnetonka |
Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|
9 am | 6 | LeSueur-Hend | Mayer Lutheran |
10 am | 6 | Shakopee | B-B-E |
11 am | 6 | LeSueur-Hend | B-B-E |
12 pm | 6 | Shakopee | Mayer Lutheran |
1 pm | 6 | Mayer Lutheran | B-B-E |
2 pm | 6 | LeSueur-Hend | Shakopee |
Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|
9 am | 8 | Chaska | Kasson-Mantorville |
10 am | 8 | Jackson CC | STMA |
11 am | 8 | Chaska | STMA |
12 pm | 8 | Jackson CC | Kasson-Mantorville |
1 pm | 8 | Kasson-Mantorville | STMA |
2 pm | 8 | Chaska | Jackson CC |
Game # | Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|---|
G1 | 3 pm | 3 | Pool 1 champ | Pool 8 champ |
G2 | 3 pm | 4 | Pool 4 champ | Pool 5 champ |
G3 | 3 pm | 5 | Pool 2 champ | Pool 7 champ |
G4 | 3 pm | 6 | Pool 3 champ | Pool 6 champ |
G5 | 5 pm | 3 | G1 winner | G2 winner |
G6 | 5 pm | 4 | G3 winner | G4 winner |
G7 | 6 pm | 3 | G5 winner | G6 winner |
Game # | Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|---|
S1 | 4 pm | 3 | Pool 8 runner-up | Pool 1 runner-up |
S2 | 4 pm | 4 | Pool 5 runner-up | Pool 4 runner-up |
S3 | 4 pm | 5 | Pool 7 runner-up | Pool 2 runner-up |
S4 | 4 pm | 6 | Pool 6 runner-up | Pool 3 runner-up |
S5 | 5 pm | 5 | S1 winner | S2 winner |
S6 | 5 pm | 6 | S3 winner | S4 winner |
S7 | 6 pm | 5 | S5 winner | S6 winner |
Game # | Time | Court # | Team | Team |
---|---|---|---|---|
B1 | 3 pm | 7 | Pool 1 third | Pool 8 third |
B2 | 3 pm | 8 | Pool 4 third | Pool 5 third |
B3 | 4 pm | 7 | Pool 2 third | Pool 7 third |
B4 | 4 pm | 8 | Pool 3 third | Pool 6 third |
B5 | 5 pm | 7 | B1 winner | B2 winner |
B6 | 5 pm | 8 | B3 winner | B4 winner |
B7 | 6 pm | 7 | B5 winner | B6 winner |